| membrucac a întrebat:

Cum creez un servar de minecraft Dau funda, va rog raspundeti-mi! Da sa mearga

2 răspunsuri:
| XPrototypeX a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie sa descarci executabilul serverului de aici https://minecraft.net/download
In al doilea rand trebuie sa faci niste modificari la server daca vrei sa joci cu prietenii pentru aceasta iti va trebui Hamachi, care la randul sau va trebui configurat pentru propria-ti retea.Este destul de simplu daca ai "basics" ale computerelor.Trimite-mi un mesaj daca ai nevoie de sprijin.

| SpyDeck a răspuns:

Pai cauta pe youtube
how to create a minecraft server