| Darkkcloud a întrebat:

Cum fac ca laptopul meu sa mearga la fel de bine ca inainte (ex:prima data cand l-am folosit pentru a ma juca GTA 5 pe el imi mergea fluent fara lag sau frame dropuri, iar acum imi merge foarte prost si am frame dropuri foarte des ). Am un 950m, Intel i5 4200H cu 4gb de ram.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Recreezi conditiile de la inceput (extrem de greu): exact acelasi windows (exact acelasi build din momentul respectiv), exact aceleasi programe, aceeasi varianta de GTA 5 etc. E cam "imposibil". Jocurile se actualizeaza, sistemele se actualizeaza...e o chestie facuta pentru a tine pasul cu tehnologia. Nu ai decat sa imbunatatesti componentele, si avand in vedere ca e un laptop, maxim o placuta de 4gb de ram si-un ssd te-ar ajuta. Poti oricand sa reinstalezi windows-ul, sa dai un overclock daca te lasa sau sa atualizezi toate driverele in speranta ca te-ar ajuta.

| Fury12 a răspuns:

Sal.Este recomandat sa ii dai restart la windows. Daca nu stii dul la un service.Til face ca nou.

| Hackmebleat a răspuns:

Uite poate ai instalat ceva nou, o programă nouă/virus. Daca calculatorul are câțiva ani dul la un service să-l curețe. Pune setările la joc la low. Folosește programa CCleaner (cum sa te folosești cauta pe YouTube)