| JunNnkie a întrebat:

Cum fac ca videoclipurile filmate cu fraps sa fia mai mici, dar sa ramana HD?

1 răspuns:
| zKw a răspuns:

Ai nevoie de un program de editare. Eu folosesc Corel VideoStudio X5 si dupa ce editez fisierele rezultate de pe fraps, le salevez pe Full HD si desigur se poate vizualiza inregistrarea pe Youtube si la 360 si la 480 si la 1080. Mai sunt programe de editare: Pinnacle studio, Sony Vegas, AVS Video Editor. Si sa tii minte ca mereu sa faci salvarea pe HD sau Full HD (si la aspect sa fie 16:9).