| Lupu_Stefan_1997 a întrebat:

Cum fac sa sparg cu anumite iteme in Minecraft? Adica cand sunt pe Adventure Mode nu pot sparge nimic! Si vreau sa sparg cu anumite Iteme anumite Blockuri! Se face cu anvil?

Răspuns Câştigător
| RaduFlorentin34 a răspuns:

In Adventure Mode nu poti sparge, nu ma intreba de ce. Asa e Jocul! Daca vrei sa jucam Discord : RaduFlorentin34#9950

| Lupu_Stefan_1997 explică (pentru RaduFlorentin34):

Corect! happy Am facut un test stai calm laughing)

3 răspunsuri:
| Jakye a răspuns:

Salut.
În general, în modul de aventură nu poți sparge lucruri. Dar, există o excepție. Poți face anumite iteme care să spargă alte iteme cu un command block. De exemplu: O sabie să poată sparge doar dirt. Altceva nu o să poată, doar dirt.
Comandă:
give @p minecraft:diamond_sword1 0 {CanDestroy:["minecraft:dirt"]}