| comico a întrebat:

Cum fac un server de samp cu parole si rampe?

Răspuns Câştigător
| Grumpy123 a răspuns:

Teas fi putut ajuta. daca mi-ar merge pc.dar nu pot ca trebuie sa chimb windows.
dar iti dau niste inf.
in primul rand descrci serveru depe www.sa-mp.com
la secsiunea Downloads
si iei serveru pentru windows sau linux(depinde ce ai.)
in fine. dupa ce lea'i luat o sa ai nevoie de un GM (Game Mode)
Exista 2 sau mai multe feluri de gamemoduri.
1. GM - RPG = Roleplay Gaming...adica ai o 2 viata.dar nu chiar asa de reala..acolo poti vedea jucatori pe harta..cu niste triunghiuri
2. RP = RolePlay = este un mod strict RP! trebuie sa faci totul ca in viata reala.
sau
gm
STUNT= Faci ce vrei..omori..dar nu la spawn..iti spawmezi ce masina vrei..sari pe rampe...
Deci vad ca tu vrei un gm de stunt.
: http://www.solidfiles.com/d/a612/ (descarca ala)
intri in GameMode dai copy la tot cei acolo si paste in folderu ala ce l'ai descarcat depe www.sa-mp.com in folderu Gamemode ..Intri in server.cfg
il deschizi cu notepad..sau wordpad..depinde ce ai.
Si la linia gamemode stergi Grandlarc 1 sau cum se numeste si bagi numele gamemodului
adica numele fisierului ce se afla in folderul gamemode.
salvezi
inchizi ...si pornesti Samp-server... Apoi intri pe http://whatismyipaddress.com/ dai copy la ip ala de acolo il bagi in samp si la sfarsit bagi :7777 dar casa mearga trebuie sa tii samp-server deshcis.
apropo. daca ai net dela Clicknet..in samp bagi localhost:7777 dar doar tu poti juca..sau daca ai net de altundeva..bagi ip-ul care apare la http://whatismyipaddress.com/ si gata serveru :D Funda?

| Rony56 a răspuns (pentru Grumpy123):

Salut da si eu am facut asa da ce comenzi am ca am bagat rconul si vr sa am multe comenzi de admin cum fac

3 răspunsuri:
| sebi29 a răspuns:

Frate ai unblat in cfg de aia nu merge

| EEEuuu a răspuns:

Nu merge sv ce client e?