| Rihanna_3638 a întrebat:

Cum pot folosi pe Metin2 cartile cu vraji?

3 răspunsuri:
| Dr1D a răspuns:

Ce fel de metin2? big grin daca e privat iti iei citit concentrat si pergamentul exorciizarii de la general dupa dai dubluclick pe amandoua si si se face m2 m3 m4 m5 m6 m7 m8 m9 m10 si dupa G1 la g1 ai nevoie de piatar spiritului cu aceleasi iteme dai scrii cuvantul pe care il scrie si ti se face g2 g3 g4 g5 g6 g7 g8 g9 g10 si in final p
-ATENTIE! cand incerci sa faci g iti consuma experienta!
-ATENTIE! cand incerci sa faci p iti consuma rankul adica ai nevoie bucata de zen!

| Yasmine1999 a răspuns:

Buna,daca joci metin2(no privat)poti face asa:
Sa ai anumita care;
Pentru asta ai nevoie de Experienta %
Cand folosesti cartea iti ia din Experienta %
Din pacate nu poti sa le folosesti una dupa alta,trebuie sa mai astepti o vreme(nu zile).
La Skillurile G(skill-magie)
Iti trebuie piatra spiritului (ea este galbena si are un pret mai ridicat pe ro)
Iti va trebui si boabe zen deoarece cand incerci sa faci G/P te vei face:Agresiv, Fatarnicie, CRUD.
PE PRIVAT:
In unele metine (private) te duci la diferiti negustori si iti dau un fel de pergament (sunt de 2 feluri una cu maro si alta cu alb) daca le ai pe acelea poti face skillurile P deoarece nu trebuie sa astepti.
Sper ca ti-am fost de folos, Funda?

| Paul97 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cel putin M1 la o magie, pe urma iti iei cartea corespunzatoare magiei si dai click dreapta pe ea.Trebuie sa astepti o zi pentru a putea citi inca o carte