| sorynsteaua a întrebat:

Cum pot mari memoria la pc?

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Adaugand placute rami de 8GB, de 4GB...si daca pui pe dual chanel pui doua placute rami de 8GB si in total ai 16GB.Desigur trebuiea sa fie si placa de baza sa fie compatibila cu memoriile.

1 răspuns:
| xr0sioRx a răspuns:

Nu e adevarat, daca iti cumperi ram nu cresti memoria hdd, adica memoria partiilor C, D, E si ce mai ai tu.Ca sa iti maresti spatiul iti cumperi un hard disk de 1 TB, o sa ai o gramaada de memorie. Sau iti descarci CClear si il rulezi, eu am facut rost de 9gb memorie.