| WeAreSmart a întrebat:

Pot mari memoria RAM cu ajutorul unui stick?

Răspuns Câştigător
| luma a răspuns:

Doar cu hard diskul da depinde pana la cat poti sa faci extensia

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru luma):

laughing cu hard diskul, se mareste memoria RAM, lol hard diskul adauga memorie, memorie in care bagi jocuri etc. laughing rolling on the floor Tare asta hard disk cu RAM, nici o legatura big grin

| WeAreSmart explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Am vazut un video pe youtube si ma gandeam daca chiar se poate

| al3xander a răspuns (pentru luma):

Se poate mari prin sistemul "ReadyBoost" http://en.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost
oricum nu te astepta la acceasi performanta ca un RAM, o cheita USB nu este la fel de rapida.
"luma" presupun ca vorbesti de "virtual memory" care este deja setat ca sa foloseasca HDD-ul insa nu este la fel de rapid ca o cheita USB.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Pai nu se mai poate, RAM-i sunt Ram-i, si memoria hard diskului e memoria hardiskului nu au nici o legatura, daca vrei sa ai mai multi Rami exista placute de ram, 1 Gb este 80 de lei.

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu.
Daca vrei sa afli mai multe despre memoria de RAM, citeste aici ( e pentru incepatori) :
http://incepator.pinzaru.ro/hardware/ce-este-memoria-ram/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| ReusxD a răspuns:

Se poate doar cu hardiskul.

| stroedaniel13 a răspuns:

Nu, cu un stick nu, doar cu un hard disk dar nu foarte mult

| luma a răspuns:

Cei care fac/au facut informatica stiu despre ce vorbesc si se poate si din bios dar ia tot din memoria hard'ului te poate invata profesorul de la liceu...

| Bogdacutuu a răspuns:

Nu.