| Mihai0101 a întrebat:

Cum pot pune emoji pe TPU? Am cautat pe un site si in loc de emoji imi pune doar? semnele intrebari.Cum pot pune o fata vesela sau o fata trista?

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 explică (pentru Hyperion7):

Mersi mult applause

| Hyperion7 a răspuns (pentru Mihai0101):

Mersi mult și eu pentru fundiță!

| Mihai0101 explică (pentru Hyperion7):

Am tot cautat insa daca le copiam nu se aplicau si pe site mersi

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Aici gresesti! acelea nu sunt emoji tu ai dat exemple de emoticoanewinking
TPU nu suporta emoji, este o platforma destul de vechiuta

Principala diferenta dintre emoji si emoticon este faptul ca, in timp ce un emoticon este creat din text, in primul rand prin utilizarea semnelor de punctuatie, un emoji este o imagine mica, un pictogram.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

O vorbă zice, da-i cezarului ce e al cezaruluirolling on the floor
Nu contează că e text grafic sau Emoji, atât timp cât e ce și-a dorit, sa fie sănătos!

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Stiu si asta, o chestie putin de ras fara legatura cu acest topic, am o multime de raspunsuri pe TPU la care am primit funda desi ma luam efectiv de autorii intrebarilor!winking

eu nu am spus mai sus ca sa denote ca sunt narcisist si eu sunt desteptul TPU, doar am punctat ca pe TPU nu merg acele emoji doar emoticoanele... asa cum era in 1999 pe Yahoo Messenger

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Și eu n-am zis că ai fi narcisisttttt!
Ci ziceam că, pe de-o parte ai dreptate, dar na, el asta voia, asta a primit

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Stiu man ca nu ai zis, am zis eu! nu ar fi prima data cand sunt catalogat astfel de aceea am vrut sa se inteleaga de ce uneori fac observatii, zic eu obiective
chiar mi-ar fi placut sa avem emoji pe TPU!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Eh, părerea unor useri...
Și mie mi-ar fi plăcut, dar na, sarakii

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Pe o comunitate precum TPU conteaza cred si parerea userilor despre noi, chiar daca uneori poate fi nefondata laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Pentru mine nu prea contează părerea celorlalți, sunt focusat pe cât de util pot fi, nu pe cât de plăcut sunt de useri big grin

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

O gandire foarte inteleapata de altfel!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Exact!

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Am zis razand mai sus, de aceea iti dau dreptate
sunt useri nu mai dau nume ca deja m-am plictisit, este vorba despre aceeasi doamna care o taguiesc si altii (deci nu doar eu), userita care desi niciun user cu vechime nu o accepta aici, dansa intra zilnic da suta de raspunsuri si pleaca...parca iti face un trai din asta, zau ca nu a dat dovada ca i-ar pasa, nu am vazut la nimeni de aici atata indiferenta! daca as fi atat de blamat eu unul mi-as pune semne de intrebare serioase in ceea ce ma priveste! cu siguranta fara foc nu iese fumwinking

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Acum,tot râzând îți zic și eu ție,ea e dovada vie că proverbul "câinii latră, ursul merge" este unul aplicabil
Daca am fi toți ca ea, sa dăm doar răspunsuri și să nu interacționăm și cu viața unora, platforma asta ar fi mult mai liniștită, pararea mea

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Mult mai linistita ar fi aceasta platforma, dar lipsita de orice forma de empatie, asemeni dansei, asemeni multora...

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Eh, daca eram toți oameni buni pe platforma, nu mai era deloc așa interesant laughing
Vezi? Până și un lucru neplăcut are părțile sale pozitive