| Toatesuntlafel a întrebat:

Cum pot sa fac un server de minecraft mai usor sau cum poate cineva sa intre pe mapa mea. Funda la raspunsul care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Atunci doar cu server hostat de tine sau prietenul tau(cu setarea de online mode pe false) si conexiune prin Hamachi.
Ori faci un server pe un site ce hosteaza.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Folosesti cont MC premium?
Atunci poti instala Hamachi, crea un VPN, conecta la calculatorul celui ce vrea sa se joace (care si el la randul lui sa aiba instalat Hamachi) si deschisa o lume in LAN.

| Toatesuntlafel explică (pentru LPCTSTR):

E non-premium

| LPCTSTR a răspuns (pentru Toatesuntlafel):

Atunci doar cu server hostat de tine sau prietenul tau(cu setarea de online mode pe false) si conexiune prin Hamachi.
Ori faci un server pe un site ce hosteaza.