| alexutz184 a întrebat:

Cum pot sa ma restartez la casa mea in minecraft? daca ma pierd?

3 răspunsuri:
| PodarAdrian a răspuns:

Instaleaza un mod "rey's minimap" si apesi "c"
atunci va aparea un diamant exact acolo unde ai stat cand l-ai pus!

| Marius_Enache_1995 a răspuns:

Atunci cand ajungi la casa ta doar apesi butonul "Salveaza si inchide" si cand deschizi din nou te spawnezi la casa(Sau acolo unde ai salvat si iesit). In caz contrar poti pune un stalp inalt pentru a te putea orienta.

| alexutz184 explică (pentru Marius_Enache_1995):

Ma refer la alcv. daca ma pierd in joc cum ma pot intoare la asa mea?