| TheRares99 a întrebat:

Cum pun jocuri de pe PC pe un xbox clasic modat? Adica doar descarc jocul si il pune pe CD sau mai trebuie sa il instalez si cu nu stiu ce program?

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Pai daca e modat, cauti imaginea jocului pentru xbox. O pui pe un DVD dual-layer care e mai scump ca cele normale. O arzi cu Nero, ca pe un dvd normal si o sa-ti mearga pe consola modata. Asta e procesul. Ai grija ca poate iesi nasol uneori, nu toate dual layer-urile sunt asa bune.

| TheRares99 explică (pentru Trynda):

Si pe un DVD-R simplu nu pot?

| Trynda a răspuns (pentru TheRares99):

Nu ca e prea mare jocul. Un dual layer face cat doua dvd-uri, de aia ii zice asa(are doua straturi pe care se poate scrie). Vezi ca nu sunt asa scumpe.

Vezi ca gasesti si cutie cu 10 bucati la 30 lei dar si cu 50 lei. Unul are dimensiunea de 8.5gb, ia de care iti permiti.

3 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

Nu poti.trebuie sa cumperi jocurile pentru xbox.
sau daca esti mare hacker:descarca un emulator.incearca sa emulezi jocul din varianta pc in varianta xbox.creeaza dupa aia un CD bootabil.si roaga-te sa-ti mearga
ps.jocurile emulate au adesea buguri si probleme de lag.nu recomand emularea