| sydefin a întrebat:

Cum realizez niste imagini.jpg. dintr-un film.avi, la o calitate cat mai buna? Este un program care face asa ceva? Multumesc mult!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor si fara un program aditional faci print screen ->>> cu filmul ruland in full screen apesi print screen (butonul de pe tastatura - PrtScr) atunci canad vrei sa capturezi ceea ce te intereseaza... intri in MS Paint din menuil "Edit" alegi "Paste" apoi din meniul "file" alegi "SaveAs...", alegi formatul si apoi click pe "Save"
Sau
Gomplayer recunoaste majoritatea formatelor si are si optiunea de capturat frameuri -> o gasesti in meniul video.
http://player.gomlab.com/eng/download/

Bafta!