| AlinnJe a întrebat:

Cum sa iti schimbi IP-ul / Cum sa iei unban de pe un server Counter Strike 1.6! Tutorial Foarte SIMPLU! citeste mai mult.

Bunnn.
Deci este simplu. Urmariti pasii:
• Network &(and) sharing center
• Change adapter settings
• Local Area Connection 2
• Click drepta
• Dislable

Bun am trecut de partea 1.
Acum ne deconectam de la internet. Cum ar fi RCS & RDS sau Romtelecom sau ce aveti voi.
Dupa ce avem internetul oprit dar si Local are connection 2 dislabed:
• Mergem in start
• in Run
• Click pe el si scrieti "cmd"
• Click pe Ok

Tanana pasul 2 e gata.
un mic P.S:
In loc sa mergfem pe run puteam direct sa cautam cmd.

Pasul 3:
• Suntem in cmd
• Scriem "ipconfig /relase" (fara ghilimele)
• Enter
• Dupa scriem "ipconfig /renew" (fara ghilimele)
• Enter
• Daca primim orice eroare verificati din nou daca toate conexiunile sunt status dislabed, neconectate.

Si asta a fost ultimul pas.
Daca aveti ceva probleme lasati un reply si eu o sa va ajut.
P.S dupa ce ati facut ultimi pasi, conectati-va la internet eventuak rr (restart) la pc.

Gretz,
AlinCSHow2

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca scoti din calculator firul de internet va fi mai usor. Mult mai usor laughing P.S.: Ai uitat sa spui ca trebuie sa schimbi nikul dupa ce iti schimbi ip-ul sa nu dai suspiciuni la admini... cum am facut eu: "Ce cauti pe server?" nu mai puteam de ras laughing Poate dai si un tutorial cum scoti destroy? laughing

| buffa a răspuns:

Cu parere de rau...eu stiu deja sistema asta big grin

| AlinnJe explică (pentru buffa):

Cu parere de rau iti spun si eu:
Daca stiai nu te bagaiwinking

| buffa a răspuns:

Eu doar am dorit sa fac o paranteza
( ca sunt utilizatori care stiu )