| alinrabulea a întrebat:

Cum sa joc cu un prieten pe Minecraft 1.8.9?

3 răspunsuri:
| Wyse a răspuns:

Va puteti juca pe un server gen:mc.gamster.org
sau puteti creea unul din voi un server de minecraft
Funda?

| alinrabulea explică (pentru Wyse):

Pai da dar cum fac un server doar pentru noi doi? Asta vreau sa stiu

| Wyse a răspuns (pentru alinrabulea):

Iei un server gata facut de pe minecraft.net,dupa descarcati hamachi amandoi, faci un server pe hamachi ii dai numele si parola sa intre dupa la server in folder o sa fie gen ceva cu notepad pe nume server pe hamachi o sa-ti dea un ip dai click acolo si dupa ipv4 il copiezi si il pui acolo la server la ip dupa bagati amandoi ip-ul pe multiplayer si va jucati. Daca nu am fost destul de explicit poti urmarii un toturial pe Youtube