| Horeica_Cosmin_1998 a întrebat:

Cum sa te casatorit pe Sims 3?

Răspuns Câştigător
| Macaw a răspuns:

E destul de uşor.
Trebuie să fie adulţi, în primul rând, ca să-i poţi căsători.
Apoi trebuie să-i faci să se iubească, îi pui să vorbească, să glumească, mai târziu să se îmbrăţişeze, să flirteze. Când ajung să fie îndrăgostiţi ( o să-ţi apară acolo ) vei putea chiar să-i pui să se sărute.
Dar în timp ce faci asta, nu uita că nu trebuie să-i neglijezi.
Când sunt amândoi într-o stare bună, şi au 100% unul la altul relaţia, dai pur şi simplu Propose > Marriage. Eu am Sims 2 şi nu cred că e la fel, dar sper că te-am ajutat. ^^