| BoogdanN a întrebat:

Cum se castiga jocul Minecraft,ma refer sa-l termini,putin mai detaliat va rog, dau funda.

3 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Practic chia si daca termini si finalul jocului inca poti sa il joci cat vrei(sau cat tine ram-i) Dar finalul este lupta cu Ender Dragon dar e plictisitor dar daca ai modul Hardcore Enderdragon va fi o lupta senzationala epica. Cauta pe net Hadcor Enderdragon si uitate si tu pe un video eu voiam sa instalez modul dar imi da crash la minecraft daca am si alte moduri

| Wallsal a răspuns:

Salut!
Jocul MINECRAFT nu se termina, se joaca la nesfarsit(suna ciudat), dar nu are un moment final, momentul final ar fi sa omori Ender Dragon, dar nu are un final aparte.Salut!

| BoogdanN explică (pentru Wallsal):

Da,la asta ma refeream, cum ajung la ender dragon, prin ce etape trec, ce trebuie sa fac? ma poti ajuta?