| Mirel4412 a întrebat:

Cum se fac codurile pentru csgo sau cs1.6? Nu ma intereseaza sa imi fac codul meu sau sa cumpar unul, vreau doar sa stiu ce programe iti trebuie si ce cunostinte. Vreau sa prind codati, nu sa fiu unul.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| PainTech a răspuns:

Jocul stocheaza informatii despre pozitia tuturor elementelor in memorie.
Un cheat analizeaza acele informatii si le foloseste :
1. Pentru a afisa pe ecran pozitia inamicilor
2. Pentru a pune tinta pe corpul lor (si unghiul mouse-ului e pastrat in memorie, programul modifica direct valoarea aceea). Daca e ceva mai avansat poate trage automat daca detecteaza ca nu exista obstacole intre tine si inamic (pozitia peretilor si obstacolelor sunt stocate tot in memorie)
3. Unele cheat-uri pot modifica pozitia mouselui astfel incat sa compeseze recoilul sau pot "apasa" automat anumite taste pentru anumite hotkey-uri. Totusi personal nu as numi hotkey-urile cheat-uri.

Majoritatea codurilor sunt C++, am vazut totusi si cateva AHK sau Python.

Uite aici un cheat destul de simplu explicat :
https://www.unknowncheats.me/......hacks.html

| Mirel4412 explică (pentru PainTech):

Mersi mult, raspuns de calitate

1 răspuns: