| cristianbadea a întrebat:

Cum se face un transfer fisiere intre doua calculatoare:
-ce tip de cablu este nevoie?
-de unde se fac setarile in calculator pentru share?

Răspuns Câştigător
| Danutzz_Ciuta_1976 a răspuns:

Pai nu trebiue sa bagi cablu trebuie sa// iei program team viewer la fel si celui cere-i trimiti fisierul si trebuie sa iti dea id si parola de la team viewer al lui si le introduci intr-o caseta. si asa intri in PC lui. Merit funda?

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

In network and sharing center :)
Calculatoarele trebuie sa fie in acelasi '' homegroup '' pentru a impartii fisiere.
Ca sa faci un homegroup, calculatoarele trebuie de asemenea sa fie in acelasi network.

Uite aici iti explica cineva in romana cum sa faci un homegroup ->> http://www.youtube.com/watch?v=YsJ8ShEgv8M

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Poti folosi mess skype team viewer un stik CD.