| mihaela997 a întrebat:

Am laptop Compaq (Presario CQ57) si nu stiu cum sa fac sa transfer fisiere de pe calculator pe telefon si invers prin cablu de date. Imi puteti da niste sfaturi?

5 răspunsuri:
| Eugeniusu a răspuns:

Pai spune ce telefon ai, normal trebuie sa-ti apara in laptop ceva ce se instaleaza singur apoi iti apare un folder sub System (F)... Ai acolo Local (C), Local (D), Local (E) si System (F) chiar sub iti apare un folder. Iar de acolo bagi ce vrei pe telefon, sau scoti de pe telefon si bagi in laptop ce vrei. Si eu am laptop Compaq, daca-mi zici ce telefon ai poate te ajut mai mult.; )

| mihaela997 explică (pentru Eugeniusu):

Am telefon Samsung galaxy fit

| Eugeniusu a răspuns (pentru mihaela997):

Aha, pai cred ca ai sistem android pe Galaxy, eu am Galaxy Y si am android. Nu-ti apare nimic pe laptop cand bagi cablul de date in telefon. Deci trebuie sa bagi cablul de date in laptop dupa in telefon, apoi in partea de sus al ecranului la telefon acolo unde ai ora si bateria. Dai usor in jos bara si iti scrie 'Dispozitivul USB...' dai pe el si dupa ai desenul cu Android si sub el ai 'Conectare spatiu de stocare USB' dai pe el, apoi 'ok'. Si ar trebui sa-ti apara ceva pe laptop. Dar doar daca ai sistem Android, ai sau nu? x)

| mihaela997 explică (pentru Eugeniusu):

Da

| Eugeniusu a răspuns (pentru mihaela997):

Pai si? Ai reusit?; o