| Florinesx a întrebat:

Cum se numeste cel care face jocuri video? (Cel care creeaza povestea, caracterele, etc...)

3 răspunsuri:
| kristy a răspuns:

Depinde,nu este doar unul singur, sunt o intreaga echipa de programatori si graficieni, fiecare are rolul lui in a crea un joc.

| VideoGame a răspuns:

Intr-adevar nu este doar unul sunt o echipa si fiecare are functia lor daca astia care fac jocuri de uni singuri se numesc Programatori

| Florinesx explică:

De programatori si graficieni stiu si eu dar cei/cel CARE FAC POVESTEA.Nu programeaza.Game developers?