| SheepBatman a întrebat:

Cum se poate să faci rost de MD pe metin2ro, fără să plătești? happy

25 răspunsuri:
| Laurentiuuu a răspuns:

Nu ai cum.
Metin2ro este facut pentru PROFIT.
De Gameforge (fostul MMORG)
Poti dona paypal,sms, etc
Dar nu poti face rost de MD fara sa platesti doar daca:
Dai yang, iteme la altii si ei iti vor baga MD.doar daca sunt pers. de incredere sau...
Site-urile cu asa numitele MD gratis sunt site-uri SCAM care te pune sa dai contul,sau iti baga un trojan, win32, keylogger in pc.
Tine minte ca si TW (TeamViewer) poate fi folosit ca keylogger.
Asa ca pune mana si doneaza si numai umbla dupa gratuitati.

| bebe1000 a răspuns:

Erea o cale nu stiu daca mai merge acum cu hydemyip ...cautai un ip din america apoi intrai pe site si dadea-i la obtine monede gratis, acolo iti apareau multe oferte completai chestionare si iti dadeau monede CATE ODATA eu mi-am luat frizura cu chestia asta dar nu garantez ca mai merge totusi incearca.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru bebe1000):

Poate te trezesti cu mascati pe la usa laughing)

| bebe1000 a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Laurentiu e un joc nu e alceva calmeaza-te

| Laurentiuuu a răspuns (pentru bebe1000):

Eu te-am zis ai grija,ip-ul se schimba foarte usor,daca ai router sau e dinamic,la un prieten cand scoate camblul de router si il baga inapoi are alt ip, dar daca e static nu.
Dar oricum te gasesc dupa MAC, DNS deci...
=)

| bebe1000 a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Mai cu hyde my ip ei iti dau un ip din america ...atat in america sunt mai multe oferte gen free coins ...asta e toata smecheria CE TREABA ARE POLITIA CU ASTA?

| Laurentiuuu a răspuns (pentru bebe1000):

Deoarece este FLOOD IP, PC.
Poti folosi si booti Yahoo pentru flood
Iar daca ai reclamatie de la ala, te gasesc repede.
Salut

| Maimuta22 a răspuns:

Nu ai cum

| Milos196 a răspuns (pentru Maimuta22):

Https://fb.bonusbox.me/appcenter?invitation=1387069& src=link_invitation, Dati mergi la aplicatie, apoi selectati steagu germaniei, iar dupa ce ati dat invitativa si voi prieteni sa va deie vot

| SebiE30 a răspuns:

Salut! Cauta pe google play sau app store aplicatia Animas Online.Fa capitolul 1 din joc.Ce inseamna asta? Inseamna ca trebuie sa faci capitolul 1 de misiuni o sa faci cateva misiuni iar la sfarsit o sa iti dea un cod. Apoi intri pe magazin cu obiecte pe Metin.Dai apoi pe cumpara monede de dragon si undeva zice ceva cu cod cupon.Ei, acolo bagi codul si iti da 25 MD.Atentie! Codul poate fi folosit doar o data pe un singur caracter.Multi zic ca cu 25 MD nu poti face multe, dar aceia se inseala.Cu 25 MD poti cumpara 6kk.Sau sunt iteme de 1 Md sau mai mult pana in 25 si care te ajuta foarte mult.Ba chiar iti poti lua si o frizura.Ai ce cumpara cu 25 MD.Pe mine m-a ajutat acest cod.O zi frumoasa sa ai!
Pa, Pa!

| KrzF1NNaL a răspuns:

Si asta m-a ajutat cu yang
http://Yang-Hack-MT2Ro.yolasite.com

| KrzF1NNaL a răspuns:

Uite aici ceva ce pe mine m-a ajutat foarte mult http://monede-dragon-free.yolasite.com/

| andrey198996 a răspuns:

Ba hotilor acum pe bune daca aia erau GM jocului nu-i trebuia parola ta

| Secerica a răspuns:

Http://monede-dragon-free-metin2ro.yolasite.com/? formI17PostFailed=true uite poti baga de aici gratis!

| Roger_Toma_1994 a răspuns:

Foarte simplu si gratis! Aici este raspunsul, un video tutorial! http://www.youtube.com/watch?v=3dCaagST3Ms

| Tomcis a răspuns:

Ai cum daca ai telefon cu android downloadeze de pe magazin play grimfall si dupa ce ajungi la 25, 000 de puncte(in 30 min) O sa iti apara codul pe ecran... Daca nu crezi uite-te aici :http://board.ro.metin2.gameforge.com/......intrebari/

| pachiu0001 a răspuns:

Uite aici un site dai pe el dupacea dai pe mergi la aplicatie si apoi alegi prima tara dupa ce ai terminat add id mss adelyn_2four eu ti le dau depinde cate inregistrari imi dai pe link atatea monede iti dau. 10 monede dragon pe 1 inregistrari, app dupa ce ai facut 10 inregistrari pot sa-ti dau emile u kodu care il introduci u pe site de metin2ro. bafta la strans inregistrari poftim linkul,,,, https://fb.bonusbox.me/appcenter?invitation=1507717& src=link_invitation

| kick971 a răspuns:

Este o metoda uite aici:
voi prezenta o noua metoda cum puteti face Monede Dragon gratuite. Aceasta metoda nu o puteti folosi numai pentru MD-uri pe Metin, dar puteti obtine si vouchere pe Amazon.com.

Cum functioneaza aceasta metoda?

este un site de "cadouri" pentru tine cum ar veni. Tu cumperi ceva de pe un site partener de la ei si primesti un schimb puncte.
100 puncte= 1 Euro

Da, stiu ca nu aveti voi chef/bani sa cumparati cate chestii de pe site-uri straine cu puncte si mai are cateva avantaje:

1. La inregistrare primesti cadou 300 puncte ( 3 euro )
2. Daca adaugi 3 magazine la favorite primesti 25 puncte ( 0.25 euro )
3. Pentru fiecare prieten/persoana adusa primesti 0.25 euro

Cum va puteti inregistra?

Intrati pe: https://fb.bonusbox.me/appcenter?invitation=1118649& src=link_invitation
Click pe "Mergi la Aplicatie"
La tara alegeti Germany sau Netherlands

Minimul pentru a retrage un voucher este de 25 euro ( 2500 puncte ). Daca aveti 2500 puncte, va duceti la "Vouchers" dati jos si alegeti un Voucher de la Amazon.de.

Este nevoie obligatoriu de voucher de la Amazon.de?
Da, este neaparat obligatoriu. Deoarece Game Forge are modalitate de plata numai voucher de la Amazon.de. Nu de la alte magazine online de acolo.

Inteleg ca vi se pare cam greu sa aduceti 100 de persoane in retea, dar totusi, primiti 525 Monede dragon.
Am sa va scriu si un mic ghid cum sa aduceti persoane in retea/ cateva intrebari frecvente despre cum aduceti persoane in retea:

De unde fac rost de link-ul de recrutare?
De link-ul cu care puteti aduce persoane in retea si primiti 0.25 euro puteti face rost din sectiunea "Invite friends" si apasati pe "Copy link" si vi sa copiat link-ul. Acum mai trebuie doar sa apasati CTRL+V sau Paste.

Pentru a aduce cat mai multe persoane in retea va recomand sa faceti in urmatorul fel:

1. Postati link-ul la status pe Messenger si faceti o scurta prezentare
2.Rugati-va prietenii sa se inregistreze
3. Puteti sa va faceti un blog gratuit pe Blogger si faceti acolo un mic tutorial ( puteti sa-l copiati pe acesta dar sa puneti link-ul vostru ). Blog-ul il puteti promova pe Metin, facand reclama ca acei boti sau nu stiu pe cate chat-uri, facebook etc.
Sunt o multime metode de a aduce persoane, mai gasiti si voi.
Succes
P.S. SINGURA MEA RUGAMINTE ESTE SA VA INREGISTRATI DE PE LINK-UL DE MAI SUS DACA V-AM AJUTAT

| Milos196 a răspuns:

Https://fb.bonusbox.me/appcenter?invitation=1387069& src=link_invitation. Dati pe acest link si dati mergi la aplicatie, apoi selectati steagu germnaiei, iar apoi va invitati si voi prieteni

| Milos196 a răspuns:

Https://fb.bonusbox.me/appcenter?invitation=1387069& src=link_invitation, Dati pe acest link apoi dati mergi la aplicatie, iar dupa selectati steagu germaniei, si dati next next, dupa ce ati strans destule voturi va cumparati cardul amazon.de daca vreti sa aveti MD pe metin2 RO si o sa va deie un cod iar acel cod il inserati in metin2 la obtine monede dragon si dati la validarie copun, si va scrieti codul primit de la amazon.de

| Dmš_Träfïcånt_1997 a răspuns:

Cum se poate face rost de MD pe metin2 ro gratis

| Caddy112 a răspuns:

A primit cineva md care a facut aplicatia?
Doar de 25 de euro merge?

| pachiu0001 a răspuns (pentru Caddy112):

Da doar de 25 pentru akool e si amazon si akool e prin email celelalte nu-s