| danielgabriel99 a întrebat:

Daca am descarcat un joc pe steam ce era gratis atunci si mi-am pus windows-ul ar trebui sa am jocul adaugat in colectie sau trebuie sa-l cumpar daca nu mai e gratis?

Răspuns Câştigător
| Furti a răspuns:

Salut!

Daca jocul era unul pentru care in mod normal se platea bani si l-ai prins gratis pentru o perioada atunci iti va ramane in colectie definitiv... de exemplu cum a fost cu Red Orchestra 2.

Daca jocul este oferit gratuit in general (gen cum e War Thunder sau Alien Swarm) dupa ce-ti reinstalezi windows-ul sunt sanse sa dispara din colectie, dar acestea vor ramane in continuare gratuite si le vei putea adauga oricand in colectie.

Daca ai nelamuriri intreaba-ma.

| danielgabriel99 explică (pentru Furti):

E prima varianta.Jocul e Arma 3. Sper sa fie ca tine si sa ramane.

| Furti a răspuns (pentru danielgabriel99):

Vezi ca nu se iau in considerare acele jocuri care-ti specifica ca mai ai atatea zile ramase sa joci jocul...trial-ul ala pe care-l mai da steam.
Gen daca e Arma 3 - 2 days left, dupa acele doua zile iti va disparea din colectie, insa daca l-ai luat definitiv, iti va ramane tot timpul in colectie.