| denisTiky a întrebat:

Baieti... Am gasit acum cateva saptamani/zile (nu mai stiu exact) Pay Day 2 era gratis pe steam. Si cum am vazut l-am si descarcat. Doar ca, sa zicem ca o sa pierd fisierul cu steam library si nu o sa mai am nici un joc. Stiu ca daca ai jocuri cumparate si pierzi Steam Library iti apar in Colectie, doar ca trebuie doar instalate, si nu le mai cumperi. Dar nu si cu jocurile luate gratis. Alea nu mai apar in colentie si trebuiesc iar descarcate, instalate. Cu Pay Day 2 o sa se intample la fel? acum e iarasi pe bani. Dar cu jocurile de la prieteni? Un prieten mi-a facut cadou un joc, daca pierd steam library o sa imi mai apara jocul? Nu vreau sa pierd jocurile care le am pe bani de pe steam.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu o să pierzi jocul. În cel mai rău caz trebuie să-l cauți din nou și o să te lase să downloadezi free.

| denisTiky explică (pentru anonim_4396):

Ah. Ok multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru denisTiky):

Dacă cumva îți dispare un joc sau ceva de genul ăsta contactezi support-ul de la Steam. Și să te rogi la Gaben între timp.