| Danutz_4269 a întrebat:

Daca am un PC cu procesor AMD Sempron 3200+, 1. 8Ghz si memorie RAM 1Gb dar raspunde foarte greu la comenzi si se blocheaza si nu imi permit altul nou ce trebuie sa imbunatatesc RAM-ul sau Procesorul si cu ce sa imbunatatesc?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ram-ul.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cumpara rami, dar nu te astepta la cine stie ce schimbare. Procesorul n-ai cum pentru ca nu se mai fabrica de vreo 5 ani procesoare pe socket am2.

Cel mai simplu ar fi sa pui bani de-o parte si sa-ti iei alt calculator.