| TanganCosminFlorin a întrebat:

Salut, am procesorul amd sempron 3200+ 1. 8ghz și 2.5 ram
Ce versiune de biti mi-ati recomanda? 32 sau 64

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca placa de baza suporta 64 biti, atunci foloseste-l.
2.5Gb RAM indica faptul ca ai posibilitate de memorie mai mare (4 sau 8Gb) si ai cel putin 2 sloturi.
Citeste Manualul Utilizatorului, referitor la memoria RAM! Daca placa de baza suporta regimul de functionare "Dual Channel", atunci inlocuiste memoriile actuale cu 2 ucati IDENTICE, bune pentru Dual Channel! Viteza de lucru se va mari simtitor, aproape se va dubla.

Eu iti recomand folosirea unui Linux Mint, care functioneaza satisfacator si chiar cu configuratia actuala.

Răspuns utilizator avertizat
| RealKing01 a răspuns:

64 bit