| Danutz_4269 a întrebat:

Am un calculator cu configuratia urmatoaretonguerocesor AMD Sempron 3200+,MMX, 3DNow, ~1. 8Ghz, Placa de baza Biostar NF61S Micro AM2 SE, Memorie RAM 1Gb, Placa video NVIDIA GeForce 6100 nForce 405, Placa audio Realtek HD, Hard Disk WDC WD1600AAJS 150GB, Sursa Delux ATX 450W P4 si merge foarte greu adica necesita mult timp ca sa reactioneze la comanda care o dau.As vrea sa stiu daca ii cumpar doar 2GB de RAM daca ar merge mai bine si daca ii cumpar doar un procesor dual-core daca e compatibil si daca e suficient pentru a raspunde mai repede la comenzi? Care din cele doua variante ar fi mai buna si mai realizabila?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Felicitari, ai un sistem foarte performant, doar ca la nivelul anului 2005. Nu are sens sa bagi bani in el, vinde tot si ia componente noi.

| Doctorfishadi a răspuns:

Cu ramul rezolvi o rulare mai eficienta a sistemului de operare.Cu procesorul rezolvi insa mult mai mult! Bafta!

| Gameru a răspuns:

Omule eu am Intel pentium dual core e2160 si joc fifa 2014 la mediu, call of duty mw3, gta IV.Bafta

| AnaKk1N a răspuns:

Mda, Ar trebuie sa iti iei unul dual core (un procesor compatibil), si daca mai poti 1GB RAM si iti va merge perfect.