| Dragos7899 a întrebat:

Dacă am un tv gen unul de 80 cm se vade mai mare în fifa 18 gen se vad mai mari jucătorii, mingea decât acel tv de 100cm?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Marimea jucatorilor nu tine de marimea tv-ului ci de rezolutia in care afiseaza acel tv! Daca vrei ca jucatorii sa para mai mari pe tv atunci schimbi rezolutia la una mai mica, dar ai grija ca facand asta nu vor incape toti pe ecran! Cu cat micsorezi rezolutia cu atat iti vor incapea mai putini jucatori pe ecran!
De ex. daca acum ai rezolutia la tv 1900x 1080 vei scadea rezolutia la 1080x720 si jucatorii vor parea mai mari!