| gtaandrei a întrebat:

Daca as dori sa imi iau un joc de pe steam as putea oare sa imi schimb ip-ul in canada si sa cumpar cu paysafe...ca acolo ii mai ieftin(NO G2A)? A mai incercat cineva asa ceva si merge sa iau cu paysafeul?

Răspuns Câştigător
| NeaMih4i a răspuns:

Pai sa iti explic treaba cu paysafecard mai intai. Tu de exemplu ai paysafecard de Bulgaria, adica ele pot fi folosite numai in Bulgaria. Daca ai paysafecard de Romania nu o sa iti mearga in Franta, deci mai bine fa-ti un paysafecard de Romania si foloseste-l pe Romania, pentru ca ip-ul nu are nici o legatura cu paysafecard-ul, fa-ti acum un paysafecard, baga bani pe siteu de la paysafecard, si schimbati ip-ul apoi incearca sa cumperi, ar trebui sa mearga

3 răspunsuri:
| gtaandrei explică (pentru NeaMih4i):

Multumesc frumos!

| gtaandrei explică (pentru NeaMih4i):

Dar cum pot sa fac asta?

| NeaMih4i a răspuns (pentru gtaandrei):

Depinde de cati bani ai dca ai 25 lei ptoi sa faci un paysafecard de 5 euro, te duci la magazin si trebuie sa fie un aparat PayPoint, iti baga o cucoana acolo asa si ai paysafecardu, apoi il bagi, adic il folosesti, bagi banii la aia pe site, dupa iti schimbi ip-ul cu ce ip vrei tu, si gata. big grin