| TheCriterion a întrebat:

Daca cumpar un PC gata asamblat de la Altex, pot face upgrade la rami, la PC-ul actual am 16gb HyperX si vreau sa ai mut pe PC-ul nou, voi pierde garantia, sau daca am Ubuntu[OS] si vreau sa pun win 10, tot asa pierd garantia Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| TheAceman a răspuns:

Da, si eu am avut prima data Ubuntu si mi-am pus Windows 10, si pot sa-ti adauge ei RAM la ei in service ca sa nu pierzi garantia (extra cost), si poti si tu sa adaugi daca mai are sloturi, dar pierzi garantia. Sincer, pentru mine, 16 GB de RAM suna bine, dar depinde.
Bafta!

| TheCriterion explică (pentru TheAceman):

16gb am pe pc-ul vechi, pe cel nou am 2 placute de 4 dar atata timp cat pot pune de la ei din service e ok, macar pot face upgrade xD.
Mersi de ajutor.

| TheAceman a răspuns (pentru TheCriterion):

Cu mare placere, mersi si eu

3 răspunsuri:
| AstroNoot a răspuns:

Iți spun din experienta, am un sistem de la ei, XDrive v14, si avea doar 4GB ram.Baietii de la magazin mi-au zis ca daca vreau sa fac un upgrade, sa vin la ei ca imi pun ei piesele, numa sa le pastrez pe cele originale in caz ca trebuie trimis in service.Ei au sigilii de garantie, si mi-au pus memorie mai mare si placa video pe care am vrut-o eu. Piesele vechi trebuie pastrate, atata tot. Funda?