| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesc un i7-4770S cu o placa video GT730(de 7 luni) s-ar putea sa îi scada performantele la procesor? Si daca as adauga un Inno3D GeForce GTX 1050 Twin X2 2GB DDR5 128-bit ar functiona mai bine sau tot cam pe acolo?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video GT 730 trage în jos procesorul, în jocuri, cu mult.
În loc să dai banii pe GTX 1050, mai bine mai pui încă puțin și cumperi GTX 1050 TI, care are 4GB de memorie video și este cu 20% mai bună față de GTX 1050.
Exemplu: https://altex.ro/......-itx-4g-oc

| NeculaAlin a răspuns:

Performanța procesorului nu va scădea, nu ar avea de ce. Daca ai adauga 1050 va merge mai bine pe partea grafica.