| Ingognito a întrebat:

Daca iau alta placa video am o sansa sa scap de lag sau trebuie sa iau alt pc :

procesor: Intel® Core™2 Duo Processor E4600
2.40 GHz

Ram: 4gb ddr2

placa de baza : Gigabyte GBTUACPI

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Vechi tare pc'ul tau. ddr2 a aparut in 2007, ddr4 in 2014. Al tau e pentium 4 cu niste RAM in plus. Ziceai sa schimbi placa video, nu ai cum pentru ca e integrata. Alt pc sad

| Ingognito explică (pentru N0xEterniS):

Pe vremea lui era bun da acum vai de capu lui, nici minecraft nu merge pe el

| SilviaDulcik a răspuns:

Dacă placa ta de bază suportă OC, poți să ridici acel procesor la 3GHz. Ca placa video, îți recomand să cumperi ceva mai bun, una bună care să meargă sigur cu ce ai tu și să nu consume mult, este GT 1030.

| ITArea a răspuns:

Pai ce jocuri te joci,asta conteaza foarte mult! Daca te joci jocuri micute iti dau un ex cs go vei scapa de lag daca iti iei o placa video noua, dar daca vrei sa te joci ultimele jocuri de pe piata iti schimbi pc-ul cu totul, adica procesor, placa video, placa de baza si memoria ram!