| saneaambul a întrebat:

Daca la placa de baza am chipset de la NVIDIA, e de dorit ca si placa video sa fie NVIDIA, sau nu are importanta?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

O alegere decenta. Probabil ca o sa te tina in loc un pic procesorul (un pic mai mult, de fapt), dar in rest toate bune si frumoase. Sper sa ai si o sursa decenta care sa duca 650 Ti-ul. Daca iti permite bugetul, arunca-te la un 750 sau chiar un 750 Ti, maninca mult mai putin curent si sint mai rapide ca 650-urile.

3 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut, citeste aici poate te ajuta.
http://www.computersales.ro/sfaturi-placa-de-baza.html

| KodrutZ a răspuns (pentru KeNNT3D):

2009, excelent. Trebuia sa cauti ceva de prin 1985 mai bine.
@saneaambul: In principiu nu conteaza. Ar fi de ajutor sa ne spui si despre ce placa de baza discutam si ce placa video NVIDIA ai in vedere.

| saneaambul explică (pentru KodrutZ):

Placa de baza este ASUS m4n78 se, la moment am palit geforce gt 220 1gb 128 bit, dar vreau sa trec la Palit GeForce GTX 650 Ti http://www.zap.md/laptop-pc/placi-video/palit-geforce-gtx-650-ti/lp14-0408

| KodrutZ a răspuns (pentru saneaambul):

O alegere decenta. Probabil ca o sa te tina in loc un pic procesorul (un pic mai mult, de fapt), dar in rest toate bune si frumoase. Sper sa ai si o sursa decenta care sa duca 650 Ti-ul. Daca iti permite bugetul, arunca-te la un 750 sau chiar un 750 Ti, maninca mult mai putin curent si sint mai rapide ca 650-urile.