| bataiewrestling199 a întrebat:

Daca mai cumpar ceva Ram in plus, am deja 12 ma ajuta la jocuri?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ajuta, pentru ca ramane mai multa memorie si pentru joc si pentru sistem.

| bataiewrestling199 explică (pentru Wr3nch):

Eu am mai luat 4gb ram dar nu merge bine wwe 2k22, oare sa mai iau inca 6 sau 8?

| Wr3nch a răspuns (pentru bataiewrestling199):

Deja problema e la processor sau placa video.

| visan321 a răspuns:

Salut, majoritatea jocurilor din ziua de azi cer 16gb ram, asta nu pentru ca ii folosesc pe toți, dar ai nevoie și de joc, și de alte operațiuni pe care le faci în timp ce te joci, spre exemplu YouTube, îți recomand 16gb ram cu o frecventa cât mai mare, mai mult de atât deocamdată nu ai nevoie, 32gb ram sau 64gb ram sunt doar pentru editări, streaming intensiv.