| Nemessis a întrebat:

Daca sunt admin pe un server de cs ce comenzi noi am adica ce scriu in chat? Cum dau ban? Cum dau mute? Cum schimb harta? Cum fac poze? Cum dau sa se vodeze mapa? Si in ce chat scriu in consola? Va rog ajutati-ma rapid!

1 răspuns:
| yonutz0321 a răspuns:

Amx_slay nick => ii dai slay la acel jucator.
amx_slap nick => ii dai slap la acel jucator.
amx_ban nick permanent => ii dai ban permanent acelui jucator.
amx_ban nick 1 ora => ii dai ban 1 ora acelui jucator. Cred ca poti sa scrii si motivul...
Comanda pentru votemap nu o mai stiu.
amx_screenshoot 3 nick => ii faci acelui jucator 3 poze (poti modifica)
Aceste comenzi se scriu in consola. Pentru a scrie ceva pe chat poti folosi u@ ( ca sa vada doar admini) sau pur si simplu Say happy este inca ceva ca sa vada toti playerii ce scrii tu y@ dar trebuie sa scrii si o culoare si nu stiu unde trebuie scrisa. Sper ca te-am ajutat. Imi cer scuze daca careva dintre comenzi nu functioneaza.