| costynel2000 a întrebat:

Daca vreau sa cumpăr un cont de clash royale și are supercell id cum fac ca acea persoană de la care cumpăr contul să nu mai aiba acces la cont? Ma refer să rămână contul meu permanent.

2 răspunsuri:
| Jurasim a răspuns:

Contul de Clash Royale este legat si de contul de Google deci prin urmare iti va trebui si adresa de gmail cu parola.
-> pentru ID-ul de supercell: ai nevoie si de e-mail si de parola asociata contului (nu ii neaparat sa fie acceasi adresa adica cea de gmail)
-> pentru a-ti schimba parola de la supercell ID este nevoie de adresa de e-mail, iar daca vrei sa iti schimbi si adresa in primul rând, trebuie să sti că nu există o procedură automatizată pentru a schimba adresa de e-mail asociată cu ID-ul Supercell. Prin urmare, nu vă va fi posibil să procedezi independent și va trebui neapărat să soliciti asistență pentru clienți de la Supercell SAU iti da adresa si parola, iar din contul de pe e-mail schimbi parola.
-> pentru a-ti schimba parola de gmail (cea asociata contului Google; independenta de cea de la supercell ID) vei avea la fel nevoie de adresa de gmail.
1.Deschizi contul google, va trebui sa te loghezi cu datele pe care ti le da.
2.Sub „Securitate", selectezi Conectare la Google.
3.Alege parola. S-ar putea să fie nevoie să te conectezi din nou.
4.Introduci noua parolă, apoi selectezi modificare parolă.

| Jurasim a răspuns (pentru Jurasim):

De fapt exlude tot ce am zis legat de gmail, doar la supercell ID ai de lucru, m-am gandit eu la altcevahappy
Dar nu ii exlus faptul ca adresa asociata la supercell ID sa fie tot aceeasi cu cea de gmail, chiar daca parola ii diferita si atunci prin urmare tot vei avea nevoie de gmail pentru ati putea modifica parola de supercell si apoi si cea de gmail ca sa nu mai aiba acces deloc.