| AlexDaghiu a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de construit pe Minecraft. Funda pentru cele mai multe si bune!

Răspuns Câştigător
| The16 a răspuns:

Uite o lista cu tot ce am facut eu si cu prieteni pe server-ul unui colegwinking:
-Tour Effel
-Big Bang
-Statuia Libertatii
-De exemplu noi acum muncim la orasul in care stam, mai avem putin si il terminam
-Puti sa faci un oras cum vrei tu
-Am mai facut un baraj noi si am folostp RedStone pentru a face niste porti pe unde sa iasa apa
-Am mai facut o racheta spatiala
-am mai facut un sat medieval
-Am mai facut si un parc ce contie carusele, parc pentru copii cu standuri de mancare, banci, fantani, terenuri de basket, football si cam ata nu stiu daca am omis ceva
Si cam atat. Sper ca te-am ajutat si ti-am dat si o multime de ideide constructii.
Salut!