| Trippy a întrebat:

Dau funda! Buna! Am facut un server de cs prin programul hlds sin folderul cs si vreau sa stiu cum pot sa ma pun admin prin acel program si cum sa customizez serverul adica sa fac ca pe serverul pglzone.net sa arate in coltul din stanga sus: admini :vasile
george
etc.

Răspuns Câştigător
| bdn23 a răspuns:

Buna! Este foarte simplu. Pentru ati da admin trebuie sa intrii mai intai in, hlds/addons/amxmodx/usser. Acolo te duci in fundul notepadului si scrii "numele tau " "parola" "gradul le ai mai sus abcdefghijklmnopqrs" "a" este obligatoriu sa pui a. Si sus sa se vada adminii iti trebuie un plugin. Il poti downloada de aici http://tutorialecstrike.com/....../index.php Dupa ce l-ai downloadat o sa iti apara 2 fisiere:amxx si tpa. Tu il ei pe cel amx si il pui in hlds/addons/amxmodx/configs/amxx. O sa ai un fisier amxx acolo. Dupa ce l-ai pus pe cel amxx acolo. Te duci in hlds/cstrike/addons/plugins si si scrii admins_online.amxx. Sper ca te-am ajutat daca ai nelamuriri add florin_fenomenu si ti-l fac eu daca nu ai priceput. Bye-Bye

2 răspunsuri:
| raul98lau a răspuns:

1 Nu merge sa bagi amx in sv create HLDS

2 Ca sa faci un sv bun urmeaza tutorialele acesta http://www.tutorialecstrike.com/inst_server.html
Sau iei un sv gata facut

3 Acea comanta cu coltu acela sa se vada ca in PGL doar cei din pgl au acel program e creatie proprie si costa ca sa tio pui la tine pe sv 10 euro prin sms sau 45 ron cont bancar