| LDCCristi a întrebat:

Dau funda.Maine mi-am pus in gand sa imi formatez pc cu Xp ca cu 7 nu imi place. Ce trebuie sa fac la inceput? Trebuie sa intru in bios sa booteze prima data dvdwritter? cum fac un cd cu windows? daca instalez windowsu peste 7? in seara asta trebuie sa descarc driverele si sa le bag pe alt cd? am fibra optica cand il instalez bag doar cablu sau trebuie parole ceva? ce drivere trebuie imi puteti da linkul de descarcare pentru ele pentru XP?
Placa video nVIDIA fx 5200
Procesor Intel d 806 2.6 ghz, 2.7 ghz
Placa audio ac 97
Va rog sa imi scuzati greselile de exprimare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa faci un dvd bootabil, dupa ce l-ai facut iti sugerez sa pui drivere-le de net pe un usb ceva, deoarece se gasesc greu, daca e pc nu ai nevoie, la net posibil sa iti ceara username si pass de la furinziorul de net, ca sa booteze trebuie sa intri in bios apasand f2/f10/f11/f12 depinde de pc si mergi la boot setings pui prioritatea pe dvd si cam asta e dupa asta doar trebuie sa instalezi big grin