| Anonimfarmerama a întrebat:

Dauuu fundddddddddddaaaaaaa.Buna TPU. Am si eu o intrebare . Cand incerc sa imi formatez calculatorul , cand ajung la un anume imi punct imi spune ca nu are pe ce sa imi booteze windowsul . Ca si cum cineva mi-ar fi sters partitiile , dar eu le am . Nu stiu ce sa fac . Ma ajutati si pe mine?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am inteles. Vrei sa-l formatezi de pe CD-ul de instalare sau din Windows? Daca din Windows, ce partitie ai vrut sa formatezi?

| Anonimfarmerama explică (pentru Salontanul):

De pe CD-ul de instalare

| SpawNury a răspuns:

Pai ca sa te ajutam, trebuie sa zici si la ce "anume punct" iti da eroarea asta.
Dar probabil nu ai windows instalat in pc, si cd-ul cu windowsul nu este bootabil. Incearca cu alt cd cu windows.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca CD-ul de instalare sa aiba o eroare. S-ar putea ca BIOS-ul sa aiba un virus. Pentru asta: schimba CD-ul cu unul nou. Scoate bateria si switch-ul de pe placa de baza pentru 1/2 ore. Daca nu stii uite aici: http://www.mondoinformatico.info/......25382.html
Daca nici asa nu merge inseamna ca ai HDD-ul de tip RAID si trebuie sa intrii in BIOS si sa-l pui pe IDE. Daca nu stii spune-mi ce placa de baza ai si-ti dau un link.