| Radulescu_Maryus_1992 a întrebat:

Daca formatez partitiile atunci cand e calculatorul pornit si apoi instalez windowsul. dauneaza pc-ului?

4 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut Marius! Nu am inteles exact la ce te referi. Nu poti formata partiile cu pc-ul oprit. Nu dauneaza cu nimic pc-ului. Ai posibilitatea de a sterge partitiile si apoi sa creezi alte partitii dupa placul si necesitatile tale. Spor!

Atentie!
Daca nu ai back-up la datele de pe partiile pe care le formatezi vei pierde toate datele. Recuperarea acestora va fi foarte grea sau imposibila. NU formata daca nu ai copii de siguranta in alte parti: Hdd extern, CD/DVD, Stick..etc.

| Radulescu_Maryus_1992 explică (pentru M29):

Ma refeream cand am pc-ul pornit... vreau sa schimb windowsul complet cu partiti dar nu ma lasa biosul...ce ma sfatuiti/?//

| M29 a răspuns (pentru Radulescu_Maryus_1992):

Posibil sau ai bateria de la unitate terminata sau daca tot nu merge cu o baterie noua incearca un update la bios. Gasesti tutoriale pe youtube la faza cu update-ul. Spor!

| Wesson a răspuns:

Nu, nu dauneaza cu nimic PC-ului.