| Norrys_Chucky_1996 a întrebat:

Dc imi merg jocurile astea sacadate : FIFA 12, GTA 4 si MAFIA II ( Astea le-am incercat ). indeplinesc cerintele uitati numa ce laptop am :

Windows 7 Home Premium Service Pack 1

Processor: Intel (R) Core(TM) i5 M 480 @ 2.67 GHz 2.67 GHZ

RAM : 4.00 GB (2.43 usable )

System type :32-bit Operating System

Placa video Radeon 1489 MB ( 1gb )

Ce sa fac?

SCZ de categorie. e cea mai vizitata

Răspuns Câştigător
| MonterDoc a răspuns:

1)cauta pe interenet : GameBooster (eu am un laptop jumatate din al tau =]] ba chiar mai mic. si de la 16-17 FPS am ajuns la 30-35 FPs in jocuri precum Minecrat, Teamfoteres 2 sau Spore.)
2)incearca atunci cand intri in joc sa inchizi programe inutile (Yahoo sau internetexplorer sunt cele mai devastatoare deci inchidele inainte sa joci ceva)

3)ai grija al temperatura laptopului. daca este incins inseamna ca cool-erul nu face fata (poate merge de prea mult timp incontinu sau ceva de genu) si asta va afecta performanta.

Sper ca te-am ajutat. daca tot nu vrea.

instaleaza-ti pe el Windows Xp si asa iti va merge muult mai bine.winking

si daca tot nu vrea =]]]. an_evil_angel97@yahoo.com si imi mai zici ce are si mai incercam sa gasim solutii.

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Placa video amice...e slaba rau de tot pentru jocurile alea

| al3ks a răspuns:

Intra in optiuni si apoi dai la video si setezi la mai mic (gta4 )

| TheBass a răspuns:

La asa ram, procesor si placa mie imi marge bine mafia 2 pe mediu si tie iti merge greu pfffffff inseamna ca tii virusat