| anonim_4396 a întrebat:

De ce am asa lag cand joc Skyrim? Cu toate ca l-am setat pe Low Quality, tot la fel de rau merge. Nu sunt experta in asta, habar n-am cat de bun e PC-ul meu...Dar am sa scriu aici cateva din caracteristici:

Intel(R) Celeron(R) CPU G530 @ 2.40 GHz (2 CPUs) ~2. 40GHz
3GB of RAM
GeForce 8400GS (placa video de 1GB)

Si folosesc Windows 7 Ultimate.

Ce sa fac sa scap de lag? E problema de hardware sau pot sa fac ceva ca sa mearga mai bine?

1 răspuns:
| azazel21 a răspuns:

Pai in primul rand din cate stiu eu placa aia video are 512mb, iar ca sfat inchide mess skype google tine doar jocul deschis, daca nu merge reinstaleaza driverul video