| Ciobanu_Gabriel_1960 a întrebat:

De ce cand vreau sa ma joc minecraftt imi da crash zicandu-mi ca trebuie sa actualizez driverele placii video, dar cand incerc sa le actualizez mereu zice ca am cele mai bune drivere posibile
Ps:placa mea video este Intel HD Graphics 2000(placa video incortporata in processor, am in i5)

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Descarca si instaleaza de aici driverul pentru windows-ul care-l ai 32 sau 64 bit! Link:
https://downloadcenter.intel.com/product/81502/Intel-HD-Graphics-2000

| Ciobanu_Gabriel_1960 explică (pentru lpavel):

Tot nu merge.

| Ciobanu_Gabriel_1960 explică (pentru lpavel):

Am windows 10

| lpavel a răspuns (pentru Ciobanu_Gabriel_1960):

Ai descarcat si instalat ultima versiune de driver de unde ti-am zis?

| Ciobanu_Gabriel_1960 explică (pentru lpavel):

Da

| lpavel a răspuns (pentru Ciobanu_Gabriel_1960):

Mai descarca si instaleaza: DirectX 11, Microsoft Visual C++2015 si Net Framework 4, 5! Bafta!

| Ciobanu_Gabriel_1960 explică (pentru lpavel):

Deja le aveam.

| lpavel a răspuns (pentru Ciobanu_Gabriel_1960):

Nu mai am alte idei, cu toate cate ti-am zis ar trebui sa mearga... daca ti-ar da si alta eroare atunci s-ar putea rezolva dar tot ce tine de eroarea placii video ti le-am zis, am ramas fara idei.