| VladXRO3746 a întrebat:

De ce imi merge in lag fivemul am un gtx 1650 super ventus xs oc 4gb l, 4gb ram si un i3 3220.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Vezi sa ai totul instalat corect, incearca sa optimizezi sistemul de operare, sa actualizezi driverele si vezi daca ai vreun bottleneck si unde, daca e de la hdd, procesor, rami, placa video etc.

| Wr3nch a răspuns:

Ai 4gb ram si el vrea cam minim 8.

| Ionut659 a răspuns:

4gb ram, i3! Păi fă-ți up la gb la 8 cel puțin și un i7 sau i5. Nu poți face nimic cu un i3 și 4gb ram, Am avut un pc la fel și nu ducea jocurile noi așa că i-am făcut up la i7 și 16 gb ram. Îmi vor duce jocurile următoare până în 1025 garantat. Pe acel pc nu îți va duce decât jocuri de prin 2017 maxim. Placa video te ridică puțin dar dacă faci up la 8 gb ram și i5 cel puțin îți vor duce jocurile până în 2023 maxim. La 16 gb ram și i7 până în 2025 și dacă ai bani 32gb ram -64gb ram, i7-i9 și îți vor duce toate jocurile posibile de pe pc la maxim. Măcar fă-ți up la gb ram și la i3 până la i5 CEL PUȚIN!