| MeDarius a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu placa video RTX 2060 VENTUS XS; As vrea sa stiu daca ar merge acea placa video pe placa de baza ASrock H81M-DG4.
-Am o sursa nJoy de 500W.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Placa video este compatibilă cu placa de bază. Placa video este PCI-Express și placa de bază are slot PCI-Express.
Totodată, sursa este suficient de puternică pentru RTX 2060, aceasta nu consumă mai mult de 170W maxim.

1 răspuns:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, placa video este compatibila cu placa de baza, insa ti-ar trebui o sursa putin mai puternica.