| LikE a întrebat:

De ce mi se blocheaza fraps cand atunci filmez, imi merge in reluare, iar cand il inchide numai in merge imi merge bine. O fi din cauza la Fraps?

Răspuns Câştigător
| username a răspuns:

@Gnicu Daca e asa de bun de ce iti trebuie un calculator foarte bun, un program bun merge brici si pe un Pentium 4. Ai incerc unul din programele pe care le-am recomandat eu mai sus? Daca o sa incerci vreo unul o sa iti schimbi parerea.
Si da 5 minute ocupa 18 Gb, nu 20, e o diferenta imensa (ironic), verificat acum cu ultima versiune.
Daca sa spunem eu vreau sa inregistrez un meci intreg de crossfire, care poate sa tina si o ora, trebuie sa imi cumpar inca un HDD extern daca folosesc Fraps-ul. Dupa trebuie sa folosesc nu stiu ce program ca sa ii schimb formatul la clip si sa-l fac HD, alta pierdere de timp. Nu mai simplu folosesc WeGame care inregistreaza direct in format HD?
@FuNKy Sfatul meu foloseste WeGame sau GameCam sunt usor de folosit si nu consuma multe resurse. Astia de la Fraps cand scot o versiune nou repare bug-urile anterioare si mai adauga cateva, s-ar putea sa fie din cauza versiunii.

4 răspunsuri:
| username a răspuns:

DA.Fraps e cel mai prost program de inregistrat. Face lag si un clip de 5 minute ocupa 20 de GB. Era bun la momentul aparitie, ca era singurul de genul asta.
Acum sunt alte programe mult mai bune (WeGame, ZD Soft Screen Recorder, PlayClaw).

| LikE explică:

Da inainte mergea sa filmez, mergea foarte bine, dar acum numai sad. Facem filmulete cu jocuri

| Gnicu a răspuns:

Fraps e de fapt cel mai bun program si e normal sa iti mearga in reluare... Iti trebuie un calculator foarte bun sa iti mearga bine bine cand inregistrezi... Un clip de 5 minute n-are cum sa aiba 20 de gb, depinde si de versiunea programului si de optiuni
Majoritatea gamerilor isi inregistreaza gameplayurile cu Fraps,
75% din gameplays de pe youtube sunt inregistrate cu fraps

| Gnicu a răspuns:

@username Eu intodeauna imi fac videourile cu Fraps si imi iasa vreo 3-4 gb 9 minute, Si le inregistreaza direct HD (720p)