| DonMoldo a întrebat:

De ce toate jocurile Dark souls si Elden Ring se joaca de pe Controller e mai usor sau care e faza, eu nu pot efectiv sa ma joc de pe controler tot cu tastatura si mouse-ul ma simt mai bine.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Teoretic e mai usor pentru ca sunr gândite sa le joci cu controller. Dar dacă tu te descurci mai bine fara, nu zice nimeni ca e musai sa folosesti controller.

| IPF a răspuns:

Depinde fiecare cum se obisnuieste, daca tie iti este confortabil sa folosesti tastatura si mouse-ul foloseste-le! Daca doresti si crezi ca e mai bine de pe controller iti recomand sa faci niste sesiuni relaxante pentru a-ti face o memorie musculara cu controllerul.