| An_Bogd_1980 a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez un controller marca Sony, dar nu ma pot hotara intre Dual shock 3 si Dual shock 4, eu doresc sa-l folosesc pentru a juca jocurile din seria dark souls pe PC. Care dintre cele 2 credeti ca este mai potrivit, si de ce?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Seria dark souls are interfata de xbox. Ca sa folosesti controller de PS3-4 trebuie sa folosesti un emulator MotionJoy si se pot intampina unele probleme. Daca iti iei unul de xbox 360 el are suport nativ in dark souls. Eu am folosit tastatura si mouse-ul pentru primul dark souls si controller-ul xbox pentru al 3-ea.