| kapetanuza a întrebat:

De curand un prieten si-a luat o placa video geforce fx5500 dupa ce a pus-o in pc a instalat driverul a intrat sa vada daca ii detecteaza pcul placa si o detecteaza dar problemai urmatoarea cand incearca sa intre in orice joc se blocheaza pcul.
Inainte de a o cumpara sa interesat ce model ii trebuie si cat supoarta placa de baza, cand are placa veche de 128mb ii merge fara probleme dar cand o pune pe calalta de 256 mb se blocheaza la jocuri.
Care ar fi problema a reinstalat si windowsul si tot la fel.

Răspuns Câştigător
| denyemy a răspuns:

Daca driverele sunt bune, inseama ca placa are o problema. De cele mai multe ori se supraincalzeste si ori blocheaza ori da restart.

1 răspuns:
| kapetanuza explică (pentru denyemy):

Bun si raspunsul tau dar cumparase placa defecta dupa 3 saptamani in care imi tot spunea ca nu are cum sa fie defecta uite ca e defecta oricum mersi pentru raspuns